Vše pro Vaši stavbu


Benátské štuky

Benátský štuk a Spirito Libero

Originální stará italská receptura zpracování přírodního vápna, která  v 17.století  dosáhla rozkvětu v šlechtických palácích v Benátkách, a která se dnes používá  k dekoraci těch nejkrásnějších luxusních interiérů.

 

Benátský štuk – charakteristika

Benátský štuk je stěrková hmota vytvářející efektní přechody matných a lesklých ploch s překrásnými barevnými přechody. Jedná se o materiál, jehož receptura využívá staré metody úpravy a zpracování hašeného vápna. Tato technika dosáhla rozkvětu v Benátkách v 17. století, kdy staré rodinné receptury předávané z otce na syna dosáhly dokonalosti a věhlasu. Benátští mistři dekoratéři míchali dobře vyzrálé hašené vápno s jemným mramorovým práškem, oleji a vosky a podle potřeby přidávali různé přírodní pigmenty. Tak získávali materiál, se kterým dosahovali nových, dosud neznámých dekorativních efektů.

Benátský štuk – ekologický materiál

je velmi vyhledávaným materiálem pro svou snadnou zpracovatelnost, přirozené stínování a vysoký lesk, prodyšnost, omyvatelnost a především ekologičnost. Tento materiál je nejen krásný a vysoce dekorativní, ale je i ekologický. Obsahuje vápno, které samo o sobě dezinfikuje, mramorový prášek a přírodní pigmenty. V dnešní době je dobré si dávat pozor na materiály použité v interiéru. Bohužel většina moderních materiálů obsahuje chemikálie, které se uvolňují do vzduchu po řadu let. Jak moc je situace vážná si málokdo dokáže představit. Budovy jsou velmi dobře izolovány, okna dokonale těsní, a pokud v objektu není nucená ventilace, tak jsou koncentrace škodlivin v interiéru dost často velmi vysoké. Podle měření se bohužel velmi často stává, že škodliviny přesahují v interiéru dokonce koncentrace naměřené na rušné městské křižovatce.

Benátský štuk velmi dobře odolává zásadám a vzhledem k tomu, že se jedná o vápno, ze své podstaty ničí plísně a bakterie. Jeho průběžný proces karbonizace zajišťuje vynikající odolnost proti vlhkosti.

Nabízíme výhradně originální benátské štuky italské provenience. V současné době Vám můžeme nabídnout materiály od předního italského dodavatele GIORGIA GRAESANA, jehož materiály jsou v Itálii, ale i po celém světě známé svou kvalitou a hlavně širokou škálou nádherných barev a jejich kombinací.
Přichází s velkým množstvím kreativních nápadů, jak lze tyto materiály aplikovat a kombinovat mezi sebou a dosáhnout úžasných efektů. O všechny tyto techniky se s Vámi moc rádi podělíme a u nás Vás vše naučíme.