Vše pro Vaši stavbu


Plastové palubky

Popis a vlastnosti plastové palubky

Pod obchodním názvem color vám nabízíme nový systém kvalitních plastových palubek naší vlastní produkce. Pod obchodním názvem beltecto dodáváme systém venkovních plastových palubek od firmy Plastivan a pod obchodním názvem decor systém fóliovaných plastových palubek, které si necháváme vyrábět. Každý systém je vždy tvořený plastovými palubkami - komůrkovými lamelami opatřenými perem a drážkou pro snadnou a přesnou montáž a doplňkovými profily pro začištění a dokonalý vzhled obkládaných ploch. Plastové palubky i ukončovací profily jsou vyrobeny z kvalitního stabilizovaného tvrzeného PVC a buď probarveny přímo v hmotě (palubky color) nebo potažené odolnou fólií v atraktivních dekorech (palubky beltecto a decor).

Systém plastových palubek color, decor i beltecto nahrazuje klasické dřevěné palubkové obklady a nabízí kompletní řešení především pro podbití střech (konstrukcí krovu) a nadstřešních konstrukcí staveb (vikýřů, apod.).

Plastové palubky decor a beltecto jsou určené také pro použití na fasádách, zejména jako fasádní obklad pro provětrávané fasády a zateplovací systémy.

 

 

 

Plastové palubky color, decor i beltecto jsou přímo určeny pro použití v exteriéru, tedy jako venkovní obklady, ale lze je samozřejmě použít bez omezení i v interiérech staveb.

Hlavními přednostmi plastové palubky v porovnání se dřevem jsou :

  • dlouhá životnost a odolnost vůči klimatickým podmínkám i UV záření
  • nepotřebuje dodatečnou povrchovou úpravu (nikdy nebudete muset natírat)
  • prakticky žádné nároky na dodatečnou údržbu
  • velmi malá plošná hmotnost - nepřitěžuje podhled, snadno se manipuluje
  • snadná a rychlá montáž bez nároků na speciální vybavení